Vaikų ligų klinika

Vilniaus Universitetas Medicinos fakultetas

Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centras

(Vaikų ligoninė VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas)
Direktorė: doc. dr. Odilija Rudzevičienė
Adresas: Santariškių g. 4, 08406 Vilnius
Tel.: (8 5) 249 2416, Faksas: (8 5) 272 0368
El. paštas: odilija.rudzeviciene@vuvl.lt

Apie centrą

Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centras pradėjo darbą 2009 m. pradžioje.

Statistikos duomenimis, vaikų kvėpavimo organų ligos yra dažniausios ne tik ambulatorinėje, bet ir stacionarinėje praktikoje. Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centre per metus gydoma apie 2 tūkstančius šiomis ligomis sergančių vaikų. Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, sergamumas alerginėmis ligomis didėja. Lietuvoje atlikti epidemiologiniai tyrimai rodo, kad sparčiai daugėja vaikų, sergančių atopiniu dermatitu, alerginiu rinitu, bronchų astma, daugelis vaikų alergiški maistui.

Centro tikslas – pasiremiant šiuolaikinio medicinos mokslo laimėjimais, teikti aukščiausio lygio specializuotas vaikų pulmonologijos ir alergologijos profilio stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas vaikams.

Centras siekia formuoti ir įgyvendinti specializuotą vaikų pulmonologijos ir alergologijos plėtrą, paremtą naujausiomis diagnostikos ir gydymo technologijomis bei mokslo įrodymais pagrįstos medicinos principais, plėsti mokslo tiriamąjį darbą vaikų pulmonologijos ir alergologijos srityje, ruošti mokymo programas, mokyti ir tobulinti studentų, rezidentų bei įvairių specialybių gydytojų žinias ir įgūdžius vaikų pulmonologijos ir alergologijos klausimais.

Centro struktūra

Pulmonologijos ir imunologijos skyrius – 32 lovos
Vaikų pulmonologijos skyrius Valkininkų „Pušelė“ – 80 lovų

Personalas

Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centro direktorė doc. dr. Odilija Rudzevičienė
Pulmonologijos ir imunologijos skyriaus vedėjas gyd. Saulius Cirtautas

Vaikų pulmonologijos skyriaus Valkininkų „Pušelė“ vedėjas gyd. Algimantas Šiaučiulis

Vyriausioji ordinatorė gyd. Jūratė Juozaitienė

Gydytojas dermatovenerologas Edmundas Maleckas

Gydytoja vaikų pulmonologė dr. Elena Sučilienė

 

Paslaugos

  • Teikiamos vaikų pulmonologijos ir alergologijos profilio antrinio ir tretinio lygio stacionarinės ir ambulatorinės bei dermatologijos profilio antrinio lygio ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos vaikams iki 18 metų, taikant mokslo įrodymais pagrįstus tyrimo ir gydymo metodus.
  • Bendrų centro darbuotojų vizitacijų ir konsiliumų metu gydytojai pulmonologai ir alergologai, esant reikalui, kartu su kitų ligoninės centrų specialistais, aptaria ligonių sveikatos problemas, numato ir taiko tinkamus tyrimo, gydymo metodus.

Mokslo ir mokymo veikla

Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centre mokosi VU Medicinos fakulteto studentai.
Teorinių žinių ir praktinių įgūdžių įgyja gydytojai internai ir gydytojai rezidentai.
Centre vykdomos šios rezidentūros programos:

  • vaikų ligų ir vaikų pulmonologijos,
  • bendrosios pediatrijos,
  • vaikų chirurgijos,
  • alergologijos ir klinikinės imunologijos,
  • bendrosios praktikos gydytojo.

Čia mokosi Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakulteto klausytojai, savo profesinę kvalifikaciją tobulinimo kursuose kelia gydytojai vaikų pulmonologai, alergologai, vaikų ligų ir šeimos gydytojai, kitų specialybių gydytojai, vaikų slaugytojos.

Centro darbuotojai atlieka aktualių vaikų pulmonologijos ir alergologijos sričių mokslinius tyrimus, rengia mokslinius straipsnius, pateikia mokslinius pranešimus tarptautinėse ir Lietuvos mokslinėse konferencijose.

Kur kreiptis

Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centro direktorės doc. dr. Odilijos Rudzevičienės tel. (5) 2492416, el. paštas: odilija.rudzeviciene@vuvl.lt

 

Vaikų ligoninė Facultas Medicinae Universitas Vilnensis Vilniaus Universitetas Universitas Vilnensis