Vaikų ligų klinika

Vilniaus Universitetas Medicinos fakultetas

Vaikų onkohematologijos centras

Vaikų hematologijos skyrius įkurtas 1981 m. Tuo metu jame buvo gydomi vaikai, sergantys gerybinėmis ir navikinėmis kraujo ir limfinės sistemos ligomis. 1994 m. šiame skyriuje buvo pradėti gydyti visi vaikai, sergantys įvairių organizmo organų navikinėmis ligomis, išskyrus centrinės nervų sistemos navikus. Nuo to laiko skyrius vadinamas onkohematologiniu.

2002 m. vasario mėnesį buvo atidarytas Kaulų čiulpų transplantacijos poskyris ir atlikta pirmoji Lietuvoje kaulų čiulpų transplantacija vaikui. Per dešimt metų atlikta 115 kaulų čiulpų transplantacijų vaikams, kurių rezultatai nesiskiria nuo kitų Europos centrų rezultatų. 2008 m. skyrius reorganizuotas į Vaikų onkohematologijos centrą, kuriame veikia 40 lovų: Vaikų onkohematologijos skyrius su dviem chemoterapijos poskyriais (po 18 lovų), 4 lovų moderniai įrengtas, Europos kaulų čiulpų transplantacijos organizacijos reikalavimus atitinkantis Kaulų čiulpų transplantacijos poskyris, 3 lovų Paliatyviosios slaugos poskyris ir 3 lovų dienos stacionaras.

Veikia du modernia įranga aprūpinti procedūrų kabinetai, visos procedūros atliekamos su bendrąja arba vietine nejautra. Yra moderni automatizuota periferinio kraujo, kaulų čiulpų ir smegenų skysčio tyrimo laboratorija, portatyvinis rentgeno aparatas, šiuolaikinis echoskopas, įranga sunkiems ligoniams stebėti.

Visos ligonių palatos neseniai atnaujintos, skirtos 2 ligoniams ir 2 tėvams. Šalia palatų yra vonios kambariai, visose palatose – šaldytuvai ir televizoriai. Skyriuje yra modernios virtuvėlės tėvams ir ligoniams, skalbykla, įrengtas vaikų žaidimų kambarys, paauglių laisvalaikio patalpa.

Vaikų onkohematologijos centre veikia Lietuvos vaikų hemofilijos centras, Lietuvos vaikų onkohematologinių ligonių ir transplantuotų ligonių registras, Konsultacijų, Psichologinės pagalbos ir psichoterapijos bei Kraujo ir jo komponentų kabinetai.

Paslaugos

* Visų profilių vaikų hematologijos ir onkologijos ligų diagnostika ir gydymas pagal naujausius Europos akredituotus šių ligų gydymo ir diagnostikos standartus.
* Kaulų čiulpų transplantacijos (alogeninės ir autologinės).
* Skubi pagalba kraujuojantiems ligoniams. Skyriaus bazėje yra Lietuvos vaikų hemofilijos centras ir registras, kur patvirtinama diagnozė, teikiama skubi ir planinė pagalba Lietuvos ir iš kitur atvykusiems hemofilija sergantiems ligoniams pagal Pasaulinės hemofilijos asociacijos nurodytą sąrašą.
* Ambulatorinės konsultacijos sergantiems, kraujo, imuninėmis, limfinės sistemos ir onkologinėmis ligomis.
* Dispanserizacija ir trumpalaikis gydymas onkohematologinio profilio ligoniams.
* Paliatyvioji slauga onkohematologinio profilio ligoniams.

Mokslo ir mokymo veikla

Centre dirba 46 darbuotojai, iš jų 11 gydytojų. 3 gydytojai yra medicinos mokslų daktarai, 3 gydytojai studijuoja doktorantūroje. Gydytojai dalyvauja Medicinos studijų programos Vaikų ligų studijose.

Centro padaliniuose vykdomos Vaikų hematologų, Bendrosios pediatrijos, Vaikų chirurgijos, Bendrosios praktikos gydytojo rezidentūros, taip pat gydytojų kvalifikacijos tobulinimo programos. Gydytojai daug kartų yra stažavęsi pagrindinėse Europos ir Amerikos vaikų onkohematologijos bazėse. Centro bazėje yra Lietuvos vaikų onkohematologų draugijos būstinė. Centro gydytojai yra tarptautinių mokslo draugijų (NOPHD, SIOP, ISH, EBMT) nariai ir turi glaudžių ryšių su kitais Europos Sąjungos vaikų onkohematologijos centrais, dalyvauja klinikiniuose ir biomedicininiuose tyrimuose. Turi galimybių konsultuotis su Europos ir Amerikos svarbiausiais vaikų onkohematologijos centrais.

Personalas

Vaikų onkohematologijos centro vadovė dr. Jelena Rascon
Vaikų onkohematologijos skyriaus vedėja gyd. Sigita Stankevičienė
Vyresn. gydytoja dr. Gražina Kleinotienė
Gydytojai vaikų hematologai: Birutė Saulienė, Valentina Daugėlavičienė, Kazimieras Binkis, Indrė Tamulienė, Sonata Šaulytė-Trakymienė, Goda Vaitkevičienė, Ramunė Pasaulienė, Vilma Rutkauskaitė, Rolanda Nemanienė

Vaikų ligoninė Facultas Medicinae Universitas Vilnensis Vilniaus Universitetas Universitas Vilnensis