Vaikų ligų klinika

Vilniaus Universitetas Medicinos fakultetas

Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centras

VU MF VLK Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centras
(s. VšĮ VMUL Vaikų ligų klinika)

Vadovė med. dr. Odeta Kinčinienė
Darbo tel.: 8 (5) 234 38 71
Sekretorė: 8 (5) 239 14 98
Faksas: 8 (5) 239 14 98

Centras įsteigtas 2002 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto pediatrijos padaliniai sujungus į vieną Vaikų ligų kliniką (vadovas – prof. A. Raugalė, dabar – prof. V.Usonis), o joje įsteigus 4 centrus ir 1 mokslo sektorių. 2007 metais Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje veikiantis Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centras, pavadintas VšĮ VMUL Vaikų ligų klinika. 2010 metais baigta visiška centro rekonstrukcija ir patalpų renovacija. Centras dirba pagal kokybės vadybos principus ISO 9001/2008.

VšĮ VMUL Vaikų ligų klinikoje šiuo metu veikia du vaikų ligų ir vienas Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriai bei vaikų priėmimo – skubios pagalbos ir konsultacijų poskyris. Pagal atskirą sutartį bendradarbiaujama su Vilniaus centro poliklinika. Klinikoje sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos vaikams nuo 1 mėnesio iki 18 metų amžiaus.

Vaikų priėmimo – skubios pagalbos bei konsultacijų poskyryje teikiama būtinoji ir planinė specializuota II lygio ambulatorinė pagalba.

Vaikų konsultacijų poskyryje konsultacijas teikia: kvalifikuoti vaikų ligų gydytojai, gydytojai vaikų pulmonologai, gydytojai vaikų kardiologai, gydytoja vaikų endokrinologė, gydytoja otorinolaringologė, gydytoja radiologė, fizinės reabilitacinės medicinos gydytojai. Poskyryje atliekama širdies, pilvo organų ir galvos smegenų echoskopija tiek stacionare gydomiems, tiek ambulatoriniams pacientams; veikia cistinės fibrozės kabinetas.

I-e vaikų ligų skyriuje yra 30 lovų (10 pulmonologinių ir 20 pediatrinių)

Skyriaus vedėja – vaikų pulmonologė Vanda Kriukienė.

Skyriuje dirba 7 gydytojai (Nomeda Jokubaitienė, Raimunda Jurgilienė, Danguolė Sofija Barauskienė, doc. dr. Sigitas Dumčius, Ramūnas Leišys, Eglė Garbuzienė), 17

vaikų slaugytojų, 14 pagalbinio medicininio personalo darbuotojų.

II-e vaikų ligų skyriuje yra 30 lovų (2 kardiologinės, 5 pulmonologinės ir 23 pediatrinės)

Skyriaus vedėja – vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė Violeta Radžiūnienė

Skyriuje dirba 6 gydytojai (med. dr. Dalila Stankutė, Ingrida Kšanienė, Laimutė Janilionienė, Lijana Švenčionienė, Vida Uleckienė, gydytoja asistentė Vaida Aleksandravičienė) 13 vaikų slaugytojų, 9 pagalbinio medicininio personalo darbuotojai.

Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje yra 6 lovos.

Skyriaus vedėja – vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Irena Babianskienė.

Skyriuje dirba 6 vaikų intensyviosios terapijos gydytojai (Neringa Būtėnienė, Gražina Viščinienė, Vilma Tamošaitienė, Goda Cibulskienė, Marius Mejeras) 13 anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų, 4 pagalbinio medicininio personalo darbuotojai.

VU MF Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centre mokomi Medicinos fakulteto vientisųjų studijų programų „Medicina“ ir „Odontologija“ studentai, podiplminių studijų gydytojai rezidentai. Su jai dirba Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos dėstytojai: prof. A.Valiulis, doc. S.Dumčius, lekt. O.Kinčinienė, asist. V.Radžiūnienė. Centre atliekami vaikų pneumonijų etiologijos moksliniai tyrimai, planuojami atlikti vaikų kardiovaskulinės sistemos ligų etologijos tyrimai.

Centro laimėjimai:

1992 m. Nacionalinė premija suteikta prof. A. Raugalei už vadovėlį „Klinikinė pediatrinė farmakologija“; 1994 metų LR mokslo premijos laureato vardas už darbų ciklą „Vaikų ligų klinika, diagnostika, gydymas, profilaktika (1973–1993)“ suteiktas VšĮ Vaikų ligų klinikos vadovui profesoriui A. Raugalei (kartu su bendradarbiais). Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministerija 2003 – 2006 metais suteikė keturias premijas sudarytojui prof. A.Raugalei ir bendraautoriams už I, II, III ir IV vadovėlio „Vaikų ligos“  tomus.

VU Bendrosios ir ambulatorinės pediatrijos centro profesoriai ir docentai yra mokslinių draugijų pirmininkai (prof. A. Valiulis – Lietuvos vaikų pulmonologų draugijos pirmininkas, Lietuvos pediatrų draugijos valdybos pirmininkas, lekt. O.Kinčinienė – Lietuvos vaikų kardiologų draugijos pirmininkė) ir mokslinių žurnalų vyriausieji redaktoriai (prof. A. Raugalė – žurnalo „Pediatrija“ vyriausiasis redaktorius, ir prof. A. Valiulis – žurnalo „Vaikų pulmonologija ir alergologija“ vyriausiasis redaktorius).

Vaikų ligoninė Facultas Medicinae Universitas Vilnensis Vilniaus Universitetas Universitas Vilnensis