Vaikų ligų klinika

Vilniaus Universitetas Medicinos fakultetas

Doc. dr. Regina Ėmužytė

ATSISIŲSTI CV

ATSISIŲSTI PUBLIKACIJŲ SĄRAŠĄ

Regina Ėmužytė, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos vyresnioji mokslo darbuotoja, docentė.

Regina Ėmužytė su pagyrimu baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir įgijo gydytojos-pediatrės specialybę. 1980 – 1985 m. dirbo Eksperimentinės ir klinikinės medicinos MTI jaunesniosios mokslinės bendradarbės pareigose. R.Ėmužytė -  vaikų alergologijos mokslo krypties pradininkė Lietuvoje. Pirmoji Lietuvoje ir tuometinėje Sovietų Sąjungoje įdiegė enzimoimuninę imunoglobulino E diagnostiką ir nustatė mažų vaikų atopinės bronchų astmos rizikos žymenis. 1984 metais apgynė medicinos mokslų kandidato (daktaro) disertaciją „Sergančių kartotinėmis užtrukusiomis kvėpavimo takų ligomis mažų vaikų alergizacijos požymiai ir prostaglandinų kiekis“. 1985 – 1991 m. dirbo vyresniosios mokslinės bebndradarbės pareigose SAM Motinos ir vaiko sveikatos apsaugos MTI. 1991 – 2002 m. Regina Ėmužytė dirbo VU Medicinos fakulteto Pediatrijos centre vyresniosios mokslo darbuotojos pareigose. Nuo 2002 m.,  reorganizavus VU Medicinos fakultetą, iki šiol dirba Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikoje vyresniosios mokslo darbuotojos pareigose. Nuo 1989 m. suteiktas vyresniosios mokslinės bendradarbės mokslinis vardas.

Nuo 1998 m. suteiktas docentės pedagoginis vardas. Nuo 1993 m. pirmoji pradėjo dėstyti vaikų alergologiją Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos gydytojų tobulinimosi ciklų kursantams. Yra pirmųjų Lietuvoje vaikų alergologijos tobulinimo kursų iniciatorė ir kuratorė. Dėstė vaikų alergologiją  pediatrijos specialybės studentams, kvėpavimo organų ligas – visuomenės sveikatos magistro studijose. Kartu su bendraautoriais publikavo 36  mokymo – metodines priemones studijoms (skyriai vadovėlyje, žinynuose, vadovuose, metodinės rekomendacijos). Bendradarbiavo rengiant studijų bei doktorantūros programas, dalyvavo rengiant mokslininkus.

Turi gydytojo alergologo – klinikinio imunologo licenciją ir vaikų alergologo sertifikatą. 2006 m. įgijo Europos pediatro alergologo diplomą. Nuolat kelia kvalifikaciją gydytojų tobulinimo kursuose, mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1995 m. kasmet dalyvauja tarptautiniuose kongresuose.

Nuo 2000 m. Regina Ėmužytė yra Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos pirmininkė, organizuoja respublikines ir tarptautines draugijos konferencijas, kongresus. 2003 – 2005 m. – Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos (EAACI) Vykdomojo komiteto Tikroji narė. Nuo 2004 m. –  Lietuvos SAM Alergologijos ir klinikinės imunologijos atestacinės komisijos pirmininkė. Nuo 2005 m. –  Europos Vaikų alergologijos švietimo ir mokymo komiteto Lietuvos nacionalinė atstovė ir Lietuvos atstovė Europos ARIA (Alerginio Rinito Įtaka Astmai) komitete.

Reginos Ėmužytės  mokslinių darbų kryptis – alergologija ir klinikinė imunologija, vaikų alergologija. Dalyvavo 4 LVMSF projektuose. Mokslininkų grupių 3 projektų, kuriuose buvo tiriamos vaikų alerginės ligos, vykdytoja kartu su VU Imunologijos instituto partneriais (2002, 2006, 2007). Vadovavo aukštųjų technologijų plėtros programos LVMSF projektui „Rinovirusų vaidmens alerginių ligų patogenezėje tyrimai ir diagnostika“ (2008-2010), kuris buvo vykdomas VU MF Vaikų ligų klinikoje kartu su Biotechnologijos ir Botanikos instituto partneriais.   Nuo 1999 m. vadovauja moksliniams klinikiniams vaikų ir suaugusiųjų tyrimams (14 tyrimų alergologijos ir klinikinės imunologijos srityje).

Kartu su bendraautoriais yra paskelbusi daugiau nei 200 publikacijų, įskaitant publikacijas referuojamuose žurnaluose su dideliu citavimo indeksu. Yra įvairių  medicinos žurnalų redakcinių kolegijų narė.

 

Regina Ėmužytė kartu su visais EAACI Vykdomojo komiteto (EAACI ExCom) 2003- 2005 m. nariais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kongreso „GET2GETHER in Allergology and Asthma“organizatoriai. Iš kairės: R.Dubakienė, C.E.Baena-Cagnani, R.Ėmužytė, G.W.Canonica, Vilnius, 2009

 

EAACI, GA2LEN, LAKID „PAPRICA“ (Prime allergy for primary care physicians) simpoziumas, Vilnius, 2007. Iš kairės: E.Valovirta, R.Ėmužytė, J.C.Virchow, P.Schmid-Grendelmeier, O.Rudzevičienė, J.Hourihane, Ph.Eigenmann

 

ARIA (Alerginis rinitas ir jo įtaka astmai) komitetas. Iš kairės: V.Kvedarienė, J.Bousquet, R.Ėmužytė, A.Valiulis, Vilnius

 

„PAPRICA“ organizatoriai. Iš kairės: B.Šitkauskienė, Ph.Eigenmann, R.Ėmužytė, Vilnius, 2007

 

Lietuvos Alergologų ir Klinikinių Imunologų Draugijos pirmininkai Regina Ėmužytė ir Eduardas Razgauskas: dabar ir prieš 10 metų.

 

Pirmojo Baltijos Alergijos Kongreso organizatoriai ir EAACI Vykdomojo komiteto lektoriai, Vilnius, 2005. Priekyje: R.Ėmužytė, N.Papadopoulos, iš kairės: R.Valenta, C.A.Akdis, K.Nekam, V.Lozovskis, M.Larche, K.Julge

Vaikų ligoninė Facultas Medicinae Universitas Vilnensis Vilniaus Universitetas Universitas Vilnensis